Мішалки

Мішалки мають досить широке застосування в промисловій області, тому що часто доводиться, у процесі виробництва різноманітних матеріалів, перемішувати цю консистенцію. Головними галузями, де при виробництві використовують дане обладнання, служать хімічне виробництво, водоочисне, харчове, виготовлення пластмас і т.д.

Мішалка служить інструментом перемішування в’язкої речовини для рівномірного розподілу на весь об’єм, а також розмішуванні твердих частинок. Наша організація зможе виготовити металеву мішалку різної структури та конфігурації. Її вибір залежатиме від робіт, у яких необхідно застосування даної мішалки, середовище, температура і сама речовина, що є продуктом для перемішування.

При виготовленні мішалок в ПП Яготинському механічному заводі застосовується метал, який має гарну якість, міцність і довговічність. З такими мішалками процес протікатиме надійно і безперешкодно, навіть якщо використовується не найсприятливіше середовище і занадто в’язка речовина.

Основними складовими частинами мішалок є:

  • основна частина, її робочий механізм;
  • вал, який може бути як в апараті, так і ємності, має схильність під кутом;
  • привід, від якого вона і працює, найбільш поширеним у цій галузі застосовують електродвигун, тому що він вважається найзрозумілішим і найпростішим пристроєм для запуску.

Пристрій лопатей мішалки поділяє її на такі види:

  • лопатева;
  • турбінова;
  • пропелерна;
  • спеціальна і т.д.

Виконання мішалок може бути вертикальним, бічним, занурювальним та донним. Швидкість і потік, що створюють різного типу мішалки, може бути як високим, так і тихим, при тому розвивається не більше 1 об/сек. Але деякими видами мішалок намагаються досягти змішаного потоку течії із застосуванням кількох мішалок одночасно.

Найпоширенішими і ходовими є такі типи мішалок, які можна замовити в нашій організації, тому розглянемо їх детальніше.

Лопатеві мішалки є механізмом, який має кілька лопатей, в основному від двох і більше, що мають прямокутну форму. До позитивних сторін використання такої мішалки можна віднести їх не таку й велику вартість, поширеність та зручність у використанні. Частоту кружляння такої мішалки краще дотримуватись в межах 18 – 80 об/хв, тому що велика швидкість лише знизити результативність та збільшить витрату споживання. Слабкі сторони лопатевої мішалки полягають у слабкому осьовому потоці, що не забезпечує повного перемішування суспензії, а найкраще такий перемішувати низьков’язкі рідини. Коли рідина обтікає перегородки лопатей, то за лопатями виникає зона низького тиску, де утворюються вихори.

Пропелерна мішалка має лопаті, які вигнуті за профілем гребневого гвинта. Рідина рухається у напрямі її осі, що складається з окружним напрямком. Основною перевагою такої мішалки є тривалість перемішування, тут вона справді мала і багато часу не займає. Щоб така мішалка правильно та ефективно працювала, потрібно підібрати оптимальну швидкість руху та потрібну ємність, у якій не утворюватимуться застійні зони.

Турбінна мішалка знайшла своє застосування переважно у хімічній промисловості. Її називають ще швидкохідною і легко справляється з рідинами підвищеної в’язкості. Бувають вони закритого або відкритого типу, перші з яких застосовують у разі, щоб суспензія при перемішуванні не виштовхувалася.