Шнековий живильник

Головна мета шнекового живильника рівномірна і регульована подача сипучого матеріалу із завантажувального пристрою (бункера) до транспортуючого агрегату або вагового дозатора. Їх також використовують у процесі, як змішування, так і подрібнення, а ще їх використовують як об’ємний дозатор.

Особливості роботи

Живильник шнекового типу працює з сипучими, насипними та штучними вантажами. Подача матеріалу відбувається поступово і завжди, або з перервами. Вся робоча область починає роботу завдяки гвинту, який починає роботу від електродвигуна та розташовується у закритому жолобі.

Шнек має два отвори для завантаження і вивантаження продукту. Продуктивність роботи залежить від швидкості обертання гвинта. Транспортуюча частина шнека може мати крок 120, 200, 250, 400мм. Найбільш ходовими діаметрами шнекового живильника у виробництві є 100, 150 і 200мм, вони найбільш зручні в експлуатації та практичні у роботі.

Доповнити конструкцію даного обладнання можна частотними перетворювачами або ворошителями (додаткове перемішування продукту в самому пристрої), якщо це потреба, відповідно до умов експлуатації або властивостей матеріалу. Для зручності експлуатації механічна частина обладнання регулюється залежно від необхідного дозування.

Конструкція та робота

Складається це обладнання з корпусу, всередині від живлення обертається гвинт. Зроблений він із змінним кроком або діаметром, що сприяє запресовуванню матеріалу між самим гвинтом та стінкою під час просування, а це ускладнює попадання повітря з трубопроводу.

Завдяки конструкції робочого органу – шнеку або гвинту, який має постійний крок або крок, що збільшується в потоці руху продукту, через що вдається уникнути спресування самого матеріалу. Якщо довжина живильника понад 4м, то виготовляють корпус із секцій, з’єднаних наглухо болтами або іншим способом. Вони можуть бути виготовлені як з правим, так і з лівим розташуванням приводної секції щодо осі шнека.

Технічні характеристики шнекового живильника:

Найменування Технічні показники
Потужність електродвигуна, кВт0,75 – 7,51,0-18,02,1 – 22,13,0 – 30,04,0 – 45,05,5 – 90,0
Кількість оборотів шнека, об/хв40 – 147
Продуктивність, м³/год1,0 – 6,53,0 – 11,06,5 – 22,713,5 – 46,725,0 – 88,052,0-104,0
Товщина лопаті гвинта, мм2,3,4,5,6,7,8
Тип гвинтаСуцільний, лопатковий, спіраль без труби

Позитивні якості

Живильник простий за конструктивними особливостями та обслуговуванням, а також має ряд інших переваг:

  • довгий термін експлуатації;
  • високий рівень завантаження;
  • простота роботи.

Дане обладнання має відмінну герметичність, що дуже сприятливо позначається на безпеці продукту, матеріал не прокидається і не виноситься. Якщо використовувати живильник разом із шнековим транспортом, то виходить чудова технологічна лінія для виробництва.

Область застосування живильників

Широко використовують шнековий тип живильників у таких напрямках:

  • харчове виробництво;
  • хімічна галузь;
  • зерносховища;
  • виробництво цементу;
  • сільськогосподарський напрямок;
  • будівельне підприємство та ін.

Головним завданням живильників на виробництві є рівномірне і безперервне вивантаження продукту до конвеєра, гуркоту, млина або дробарки.

Фахівці ПП ЯГотинський механічний завод швидко та якісно виготовлять шнековий живильник згідно з технічним завданням Замовника, або можуть запропонувати свої варіанти обладнання, враховуючи всі особливості роботи та матеріал, а прослужить даний апарат дуже довгий час.