ШНЕКОВІ ДОЗАТОРИ

Шнековий дозатор служить для дозування погано сипких і сильно припадають пилом матеріалів, які вручну і з конвеєра погано вдається розфасовувати в зашивні мішки, пакети і т.д. До таких матеріалів відносять цемент, мінеральні речовини, борошно, крейду, крохмаль, будівельні продукти, комбікорми тощо.

Принцип роботи шнекового дозатора

Головною особливістю дозатора є те, щоб запобігти утворенню пилу та висипання продукту.

На початку роботи під тубус (металевий отвір у нижній частині) підставляється тара (пакет, мішок). Продукт висипається до горловини бункера на його похилій поверхні. Крізь горловину та тубус проходить шнек, на який далі йде подача продукту, причому його верхня частина закріплена в електроприводі, що дає можливість обертатися. Продукт прокидається через горловину в шнек, починається його обертання, внаслідок якого продукт переміщається тубусом вниз.

При обертанні шнека клапан у нижній частині відкривається і продукт поступово висипається в тару. Згідно з заданими параметрами, подача продукту зупиняється після певного часу (встановленої кількості імпульсів). Подача живлення припиняється, внаслідок чого закривається клапан, і тим самим відсікаючи певну дозу продукту.

Далі відбувається заміна тари, де за таким самим принципом продовжується робота апарату. Є деякі дозатори, які в автоматичному режимі здатні зашивати та скидати мішки. Мінімальний обсяг дозованої сировини переважно залишає 350г.

В основному використовують дозатори, які визначають дозування за кількістю обертів шнека, тому що не має ваги і певного дозування при завантаженні. Існують також дозатори, які мають другий додатковий шнек на іншу дозу продукту.

Області застосування дозатора

Дозатор шнекового типу має хорошу особливість не пропускати пил під час фасування, тому основними галузями його використання є:

  • харчова галузь;
  • будівельне виробництво;
  • хімічна галузь;
  • виготовлення кормів для тварин;
  • борошномельне підприємство та ін.

Даний апарат не застосовується для великих фракцій, а також продуктів, які мають високу крихкість і липкість, через які може заклинити шнек або фарбування при фасуванні.

Технічні параметри стандартного шнекового дозатора:

Дозуючий шнек, діаметр*крок10*1020*2040*4050*65
Потужність приводу, Вт4090
Продуктивність, кг0,35 – 3,33,15 – 31,012,0 – 108,065,0 – 565,0
Обсяг кількості за оборот, гр/об0,934,3133,3487,59
Ємкість бункера, л1218

Переваги користування шнековим дозатором

Кожен дозатор має свою особливість і тип конструкції, але всі вони мають ряд переваг у користуванні:

  • простий монтаж та встановлення;
  • ручний, автоматичний та напівавтоматичний принцип роботи;
  • точність фасування (±0,5%);
  • доза фасування, що легко настроюється;
  • зміна дозування навіть під час роботи (певні моделі);
  • висока продуктивність;
  • додатково можна використовувати електронні компоненти та привод різних призначень.

Наша організація виготовляє цей вид обладнання високої якості із застосуванням усіх сучасних технологій. Шнекові дозатори мають міцний та довговічний матеріал, який здатний дуже довго прослужити та не піддається агресивному середовищу (за винятком використання абразивних матеріалів). Принцип роботи та обслуговування дозатора просте та зрозуміле, не потребує особливих навичок.

Продукція обумовлюється та виготовляється відповідно до переваг Замовника, середовища та матеріалу використання, розмірів та інших експлуатаційних особливостей.