Розточувальні роботи

Розточувальні роботи є не маловажними при виготовленні деяких видів виробів і в металообробці відіграють важливу роль. Потрібні розточувальні роботи для обробки вже отворів у виробі, щоб надати їм більш точні розміри, форми, гладкість поверхні і т.п. По суті, виріб має отвір, а даним методом обробки його лише коригують у потрібну форму, щоб надати точності. Весь процес розточування проводиться методом координат або за розміткою, що можна вибрати, при замовленні деталі в ПП Яготинському механічному заводі.

Розточувальні роботи нашими спеціалістами в залежності від форми виробу виконуються або на токарних, або на фрезерних верстатах. Звичайно, продуктивність розточувальної роботи на верстаті не буде такою високою, як при свердлінні, тому що у даного виду робіт акцент зроблений на точність, вона має дуже високі показники і допуск розмірів може становити до 0,02 мм. В основному вже готовий виріб з отвором, виготовленим методом свердління або лиття, просто підганяють до потрібного діаметру, роблять його більше, і поганяють до точних розмірів. При цьому в момент обробки забирається і шорсткість поверхні. Тому робиться весь процес на верстатах з невеликою швидкістю, щоб механізм при великих обертах не розгойдував заготівлю. та змогли отримати при цьому точні розміри.

Принцип цього способу виготовлення деталей нашого заводу полягає в наступному: першою стадією є свердління отвору на заготівлі циліндричної форми, наприклад, навіть йде розсвердлювання цієї деталі, і вже останнім процесом є розточування отвору.

Дивлячись, як буде розташований обробний інструмент верстата, існують такі типи обробки:

  • Горизонтально-розточувальна;
  • Ветикально-розточувальна.

Координатна розточка застосовується на наступних видах деталей: різні матриці, пуансонотримач, знімач, в якому потрібно з’єднання плит на штифтових поверхнях, розточування отворів для напівмуфт, щоб надати їм точності деталей, що сполучаються.

Головним інструментом, який надає точності виробу на верстаті, є спеціальний розрізний різець. Саме від його дій залежить весь процес точності при обробці. Такий вид різця можна розділити на 2 види:

  • завзятий різець для обробки глухих отворів;
  • прохідний різець, що обробляє наскрізні отвори.

Щоб головка різця вписалася точно в отвір, її задній кут трохи більший, ніж має різець, який призначений для зовнішнього точення. І, очевидно, що діаметр отвору повинен бути більшим, ніж головка різця, для зручності і точності обробки. Вміння токаря нашої організації при виконанні даного виду робіт кваліфікується відсутністю віджиму різця, який може бути причиною виникнення конусоподібних отворів. Для досягнення точності в розточувальні роботи використовують так звані «ножі», які являють собою мірні розточувальні пластини, розміром просвердленого інструменту. Якщо використовувати такі мірні пластини, то циліндричний отвір виходить точним навіть при одноразовому проходженні верстата.

Верстати, на яких можна замовити розточувальні роботи у фахівців ПП Яготинський механічний завод мають точність і якість у виготовленні. Даний верстат володіє всіма сучасними та вдосконаленими якостями та функціями. Наш верстат не схильний до високих вібрацій, стійкий, має сучасний контроль при виконанні розточувальних робіт, що дуже добре позначається при виконанні процесу.