ПІСКОЛОВКИ ТАНГЕНЦІЙНІ

У водах міститься досить багато нерозчинних важких мінералів типу піску, шлаку тощо. Такі домішки лише заважають у відстійниках, а також робляться важко удалими та тягучими. Видалення спричиняє застосування посилених скребків, а сам осад згодом погано проходить трубопроводи, особливо якщо вони самопливні. Також це все може несприятливо позначатися і на подальшому процесі очищення. Щоб цих неприємностей уникнути використовують пісколовки. Самі собою вони діляться на кілька видів, кожна з яких має свою особливість у напрямку руху води. Але найбільш ходовими та зручними вважаються тангенціальні пісколовки, які можна купити у нашої організації. Тангенціальну песколовку називають тому, що підведення води у неї відбувається тангенціально, за дотичною.

Пісколовки є ємнісними спорудами, які видаляють пісок зі стічних вод, і застосовуються найчастіше на очисних станціях. Наша організація допоможе у виготовленні тангенціальної пісколовки, яка здатна проганяти об’єм стічних вод понад 100м³ за добу. Основна фракція піску, яку здатні затримувати пісковловлювачі становить 0,25 мм і більше.

В основному ставлять таку пісковловлювач перед відстійником для того, щоб не виникало надалі видалення осаду з відстійника і зброджування його в матантенках. Робота пісколовки розрахована на підставі гравітаційної сили. Їх конструкція розроблена таким чином, що в неї випадає пісок та важкі частинки, але органічний осад залишався у зваженому стані та проходив на наступну стадію.

Тангенціальна пісколовка досить популярний вид у зарубіжних країнах порівняно з іншими пісколовками, такими як горизонтальна, вертикальна та аерована. У плані песколовка має круглу форму і дотичне підведення води до неї, що забезпечує обертальний рух. Таким чином виходить, що вода на периферії здійснює рух вниз, а в центральній області – вгору. Такий обертальний рух сприяє підтримці органічних домішок у потоці, якщо конкретніше, то при поступальному та обертальному русі з’являється гвинтовий рух. Весь процес проходить при невеликій швидкості руху потоку, причому це сприяє безперешкодного випадання піску в осад. Саме за рахунок такого руху рідини органічні речовини щонайменше випадають в осад.

Потік води тангенціальної установки, а точніше її швидкість, розраховується таким чином, щоб питома вага частинок дозволила їм впасти на дно, адже, по суті, вони важчі за питому вагу води, от і спрацювали тут закони гравітації. Разом із водою ці важкі частки й випадають на дно.

З усіх песколовок даний вид виділяють ще тому, що тангенціальна песколовка найменше здатна пропустити в осад органічних речовин. За допомогою шнека видаляється пісок, що випав. На таку песколовку допустимим навантаженням вважається 110м3 води, а діаметр її не більше 6м. Дана песколовка здатна затримувати близько 90% піску, і це якщо враховувати, що швидкість перебігу головного лотка становить 0,6 – 0,8 м/с, а це не такий вже й маленький показник у порівнянні з іншими видами пісковловлювачів.

«Покращеним видом» тангенціальної песколовки є песколовка, що аерується, яка виконана у вигляді подовженого резервуара, а обертальний рух потоку води в даній пісколовці створюється шляхом аерації стічної води.

Розробка тангенціальної пісколовки проводиться згідно креслення та інших побажань замовника. Всі матеріали під час виготовлення проходять обробку, є якісними та довговічними.