Лопастні мішалки

За своїми параметрами лопатевий тип мішалок вважається найпростішими і найчастіше використовуваними мішалками в порівнянні з іншими. Вони відмінно підходять, щоб перемішувати суспензію, розчини та різні емульсії будь-якої галузі.

Особливості перемішування мішалки

Є даний вид мішалок з лопатями, що саморозкриваються, які експлуатують найчастіше для рідкого середовища з малою і середньою в’язкостями. Через слабкий осьовий потік в’язкі рідини не вдається перемішати таким типом мішалок, тому для цього середовища вони не застосовуються.

Буває таке, що цей вид мішалок необхідний щоб змішати речовину у величезному баку, тоді її доповнюють особливою конструкцією, однією з яких є посилення лопатей. Посилений тип лопатей виконує ті самі параметри, але робота їх полягає у більшій жорсткості та потужності, вони не піддаються деформації і не відчувають труднощів у середньов’язкому середовищі.

Лопатева мішалка має відмінні властивості для збовтування і змішування частинок в ємності нижньої області, відмінно змучує осад, прискорює теплообмін, її часто використовують при емульгуванні рідинних середовищ, що важко змішуються.

Будування лопатевої мішалки та її робота

Механізм мішалки має дві та більше лопаті, що мають прямокутну форму. Робоча область цієї мішалки складається з імпелера, який може бути виконаний під різними видами: простий, листовий та з наявністю ребер жорсткості. Вид лопатей і місце розташування їх на мішалці може бути різною, дивлячись, що за середовище та умови продукту, що перемішується обертання. Встановлення лопат відбувається перпендикулярно від напрямку руху.

Робота апарату починається з приводу в рух валу, який починає обертатися за допомогою передачі. Лопаті закріплюють під кутом до валу на 35 – 40, що значною мірою покращує насиченість в перемішуванні. Матеріалом виконання валу та імпелера служить сталь.

Таблиця параметрів типових видів лопатевих мішалок:

Об’ємна частина ємності апарату, м³Діаметр мішалки, ммКількість оборотів, мін-1Потужність, кВт
0,5500900,25
1,0630700,37
2,51000450,55
6,0160022,51,1

Типи лопатевих мішалок

Для окремої області та ємності можуть використовуватися такі види лопатевих мішалок:

  • Вертикальний тип для малих обсягів;
  • для контейнерів та єврокубів;
  • для великих обсягів (найдорожча з усіх);
  • вертикальний лопатевий перемішувач ПМ;
  • з поліпропілену;
  • пересувний тип (стаціонарний) лопатевої мішалки;
  • листовий тип лопатевої мішалки.

Переваги та недоліки

Головною перевагою у використанні лопатевої мішалки є простота і не дорожнеча у виготовленні, немає особливих труднощів у обслуговуванні. Розчинення твердої речовини вдається досягти 15% за масою. Цю мішалку вважають тихохідною, а плоскі лопаті апарату вважаються спрощеною модифікацією.

Недолік цього мішалки – слабкий осьовий потік, який може не повністю перемішати весь об’єм рідини. Через слабкість осьового потоку вдається повною мірою перемішати ті шари рідини, які знаходяться поруч з лопатями. А решта об’єму має низьку циркуляцію рідини. Найкраще їх рекомендується використовувати для низьков’язких рідин до 100сПз. Якщо перевищити частоту обертання мішалки більше 87 об/хв, ефективність перемішування знизитися, а витрати збільшаться.

Яготинський механічний завод допоможе підібрати правильний тип лопатевої мішалки, фахівці враховують усі особливості при виготовленні (розміри, посилення лопатей). Вироби виконуються з матеріалу високої якості та відповідають усім стандартам та нормам.