Вальцовка

Вальцовка є процесом обробки листового матеріалу, або труб, прутків і т.п. методом пластичної деформації по одному з напрямків, після чого виходить вигин у радіусі. Метою такої операції є надання певної форми заготівлі за допомогою верстатного обладнання.

Вальцювання проводять як на листах металу, так і вже готових труб, залежно, яку роботу необхідно зробити. При замовленні даного спектра послуг потрібно надати креслення або технічне завдання, за яким буде здійснюватись робота, щоб досягти максимально точного результату.

Для вальцювання металопрокату використовують спеціальне обладнання, типу верстатів, трубозгинального обладнання, вальців форми циліндра. Даним методом можна проводити вальцювання швелерів, куточків, двотавра, профільних труб. Щоб отримати заготівлю для ємностей, казанів тощо. за допомогою даного методу наша організація використовує якісне обладнання. Суть вальцювального верстата полягає в тому, що лист металопрокату пропускають через валки цього виду верстата, і під дією тиску перетворюється на циліндр.

Такий метод також дозволяє отримати труби не стандартної форми та діаметру, а також інших виробів. Сам метод не складний, але потрібен правильний розрахунок та підбір прокатки матеріалу, при якому він деформується у потрібну циліндричну форму. А до таких параметрів слід віднести товщину металу, властивості, радіус вигину тощо, що сприяє певному підбору вальців при обробці.

Вальцювання труб має важливе значення в обробці металу, саме такі труби застосовують при складанні кондиціонерного та холодильного обладнання. Спосіб вальцювання труб не зовсім схожий зі методом вальцювання листів. Верстата як такого в цьому процесі немає, зате використовується інше обладнання, так звані трубогиби та інше специфічне обладнання. При замовленні даної послуги в ПП Яготинський механічний завод можна бути впевненим, що фахівець зробить все акуратно і красиво. Можна не переживати, що буде випадково зам’ята труба, або доведеться розрив трубки у місці її розтягування. При цьому методі вальцювання досягається однакова товщина стінок трубки.

Діаметр труби при її вальцьовуванні збільшується на певну глибину, а це вже сприяє створенню міцного та герметичного з’єднання труб та інших елементів, яке не можна отримати при різьбовому та зварному з’єднанні.