Тонкошарові відстійники
Тонкошарові відстійники знайшли своє застосування досить у більшості областях, оскільки добре справляються з очищенням стічних вод від завислих речовин. Основними напрямками, де їх застосовують, є:
- видалення сирого залишку та мулу в каналізаційних водах;
- освітлення води для технічної та питної промисловості;
- очищення води на автомийці або виробництві, де задіяно оборотний процес її використання;
- розподіл суспензій, коли при очищенні води використовують реагенти;
- при попередньому очищенні виробничо-зливових стоків;
- відділення нафтопродуктів у нафтопереробному виробництві.
Тонкошарові відстійники бувають як відкритого, так і закритого типу. Даний вид відстійників поділяється на такі зони:
- зона, де відбувається розподіл води;
- відстійна зона;
- водорозподільча зона;
- місце, де накопичується, власне, осад.
Переваги використання цього виду очищення полягає в малих габаритах, стійкості до температур води, концентрації забруднення і навіть стійкість процесу при великих змінах витрат вихідної води, а його метод роботи можна вважати досить економічним.
Відстійна зона є поличковими секціями або трубчастою структурою невеликого розміру. Секції монтуються пластинами, які можуть бути плоскою або хвилястою структурою, вони є найбільш зручними у використанні даного процесу. У трубчастих секцій жорсткіша конструкція, але робота їх дозволяє впоратися з великою швидкістю, на відміну від поличкових секцій. Але мінус трубчастого варіанта в тому, що набагато швидше відбувається їх замулювання та чищення від опадів, а також вимагає більшої витрати матеріалу.
За допомогою тонкошарового відстійника вдається відфільтрувати близько 80% завислих частинок, а результат досягається всього за 4-10 хвилин. Славляться такі відстійники порівняно невеликими габаритами, їх можна встановити навіть у замкнутому приміщенні.
Являє собою тонкошаровий відстійник круглу або прямокутну форму, внутрішня частина даної споруди за допомогою похилих паралельних пластин є поділом на окремі осередки. Відстоювання протікає у всіх секціях такого модуля, а пластини, які мають похилий форму, видаляють зібраний залишок. Під яким кутом нахилу пластини будуть знаходитися впливає весь процес ефективності очищення стоків. Найоптимальнішим кутом нахилу вважається 45 – 60˚С. Якщо кут нахилу встановити менше, відбуватиметься зашламление осадом, а згодом і збільшиться частота промивання відсіків. А надто великий кут нахилу сприяє швидкому сповзанню осаду, то теж може не надто добре позначитися на технологічному процесі. З невеликим нахилом застосовують відстійники, у яких витрата коливається в межах від 100 до 10 тис. м³ /добу, а крутопохилий варіант використовують при витраті 170 тис м на добу.
Тонкошарові відстійники можуть поділятися на такі типи:
- полочна або трубчаста конструкція полиць;
- постійний або безперервний процес роботи;
- при напрямку потоків та осаду поділяються на прямоточні, протиточні та з перехресним рухом.
ПП Яготинський механічний завод здатний виготовити відстійник такого типу використанням добрих матеріалів. Час виготовлення мінімальний, а якість на найвищому рівні.