БАЛКИ

Сучасна зварна балка виготовляється з листового прокату, найчастіше розробляється «Н»-подібним поперечним перерізом, що найкраще розподіляє навантаження на вигин, а представлена ​​у вигляді похилого або горизонтального бруса. Насамперед, вона повинна протистояти ваговому вертикальному навантаженню.

Технологія виготовлення балки

Процес виготовлення металевої балки не простий і полягає у наступних стадіях:

  1. різання листової заготовки. У першій стадії відбувається різання листів товщиною 6 – 100мм, які згодом служать стінкою або полицею звареного двотавра.
  2. Підготовка кромок деталей, що зварюються. У цьому вся етапі під заданим кутом відбувається зняття на кромках деталей фаски. Кінцевий результат контролюється за допомогою кутоміра.
  3. Процес збирання. Вже готові смуги закладають на конвеєр складального механізму, який спираючись на вихідні дані стінок і полиць, проводить центрування та гідравлічне обтиснення заготовки, де надалі проводиться зварювання балки по довжині.
  4. Зварювання поясних швів. На цій стадії відбувається зварювання, яке забезпечує плавний перехід зварювального шва до конструкції. На установці може бути дві зварювальні головки, які переміщуються у горизонтальному та вертикальному напрямку. Якщо після цього процесу виникає грибоподібність, спеціальний верстат виправляє цю деформацію.
  5. Фарбування. Після всіх процедур виріб піддається очищенню від металу, а потім фарбують.

Основні технічні характеристики балки, що виготовляється:

НайменуванняДіапазон технічних показників
Довжина, м4 – 15,5
Висота стінки, мм350 – 1500
Товщина стінки та полиць, мм10 – 40
Ширина полиць, мм260 – 600

При виготовленні застосовують листовий прокат марки сталі Вст3ПС та 09Г2С.

Типи балок

Для кожного об’єкта та використовуваної мети використовують один із видів балки:

  • тавр;
  • двотавр стандартного типу;
  • двотавр змінного перерізу;
  • двотавр з різною шириною полиць.

Також вони можуть підрозділятися на зовнішній образ (широкополочні двотаври, колонного типу, та ін.), положення поличних граней балки (з ухилом або паралельного типу) і способу розробки (гарячим прокатом, зварюванням зі швами).

Застосування двотаврової балки

Виготовлення балки повинне проводитися на високоякісному обладнанні, тому що вона є дуже важливою і значущою конструкцією при зведенні будівель в елементах несучих конструкцій, міжповерхових перекриттях, будівництві мостів, ангарів, промислових об’єктів, шляхопроводів та ін.

Їх застосування широко у будівництві, а й реконструкції різних установ, наприклад офісних комплексів, торгових центрів, сільськогосподарських сховищ та інших.

Переваги використання

Головною перевагою є зниження вартості та часу монтажних робіт, що має на увазі:

  • зниження ваги балки через різні фактори (підбір складного перерізу, застосування сталі різних марок для полиць та стінки, підбір несиметричного перерізу та ін.);
  • невелика металоємність несучих конструктивних елементів;
  • можливість виготовлення балок більшої довжини дозволяє збільшити ширину прольоту;
  • зручність та простота в установці;
  • мінімум відходів при виготовленні та монтажі.

Міцність балки залежить від способу закріплення, матеріалу, довжини та форми та площі поперечного перерізу. Н-подібна форма балки здатна забезпечити в 30 разів краще жорсткість та 6 разів міцність, порівняно з балкою квадратного профілю.

Наша організація виготовляє цю продукцію на високому рівні із застосуванням якісного матеріалу та обладнання. Наші фахівці допоможуть з розрахунком або виготовлять конструкцію згідно з кресленням Замовника.