Яготинський механічний завод був заснований в 1971 році як дослідно-механічний завод у складі ВНПО «Цукор». Основним завданням підприємства було виготовлення експериментальних і дослідних зразків обладнання на замовлення відділів та лабораторій ВНДІЦП, а також випуск дослідних партій і малих серій обладнання на замовлення цукрових заводів. Устаткування, яке виготовлялося на Яготинському дослідно-механічному заводі, проходило випробування на Яготинському дослідно-експериментальному цукровому заводі, після яких воно вже поставлялося на цукрові заводи країни.

У дев’яностих роках минулого століття завод перейшов на ринкові умови господарювання: спочатку на орендну, потім – на акціонерну. У 2011 році відкрите акціонерне товариство було змінено на товариство з додатковою відповідальністю.

Головним акціонером заводу в даний час є фірма «ТМА». Співпраця з цим науково-виробничим підприємством сприяє технічному розвитку, впровадження у виробництво досягнень науково-технічного прогресу, вдосконалення технологій, розширення ринків збуту продукції.
Технологічні можливості підприємства:

─ зварювальне виробництво з використанням ручного дугового, напівавтоматичного в середовищі захисних газів і автоматичної під флюсом електрозварювання;
─ різання металу на автоматизованій установці;

─ газоплазмового різання;

─ обробка металу на токарних, карусельних, розточувальних, фрезерних, стругальних, крайкостругальні, шліфувальних і зубофрезерних верстатах діаметром до 2 м;

─ вальцовка сталевого листа товщиною до 40 мм;
─ роботи по вигину металу на пресовому обладнанні;

─ виготовлення витків шнеків діаметром до 1200 мм

За останні роки розроблено і поставлено на виробництво велика кількість нових видів обладнання.

Споживачі продукції: цукрові заводи та інші харчові підприємства України, Вірменії, Грузії, Киргизії, Казахстану та країн СНД.

Налагоджено тісні партнерські зв’язки з Польщею, Чехією, Туреччиною.